Szkolenie z zakresu ochrony przeciw pożarowej

W Zespole Szkół w Tymbarku druhowie z OSP w Tymbarku - na codzień pracujący w PSP w Limanowej: Asp.Tomasz Kaptur, mł.asp. Dariusz Molek oraz strażak Marcin Janczak- przeprowadzili szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Głównymi tematami zajęć było omówienie struktur państwowej i ochotniczej straży pożarnej, zakresu działań jednostek straży pożarnych, funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego oraz zadań stojących przed funkcjonariuszami straży pożarnej. Przedstawiono również system szkolnictwa pożarniczego. Szkolenie cieszyło sie bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży w niebieskich mundurach. Należy nadmienić, że tego typu szkolenie nie jest pierwszym przeprowadzanym przez tymbarskich strażaków.

opracował: Robert Nowak i Paweł Janczak