X Małopolska Pielgrzymka Strażaków

W dniu 16 października delegacja naszej straży uczestniczyła w X Małopolskiej Pielgrzymce Strażaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Pielgrzymka była przede wszystkim dziękczynieniem za beatyfikację Jana Pawła II- Wielkiego Przyjaciela Strażaków oraz za 90 lat istnienia Związku OSP RP. Przybyłych do krakowskiego sanktuarium wiernych powitał ojciec Władysław Kulig- Małopolski Kapelan Strażaków. Uroczystej Mszy Św. Przewodniczył Ks. Biskup dr Wiesław Lechowicz, który wygłosił do zgromadzonych Słowo Boże. W czasie Mszy Świętej delegacja naszej straży, w składzie: Jan Kawula, Zbigniew Kaptur i Stanisław Przybylski, w imieniu ZOW ZOSP RP w Limanowej, złożyła dary ofiarne w postaci stuły, świecy ołtarzowej i płaskorzeźby  przedstawiającej Bazylikę Limanowską.

Oprócz delegacji w pielgrzymce udział wzięli: Alojzy Kaptur, Marek Kawula, Janusz Szewczyk i Roman Smaga.