Złaz turystyczny na Myconiówce

Na polanie Myconiówka położonej pod szczytem Łopienia w siódmym strażackim złazie turystycznym uczestniczyło blisko pół tysiąca turystów w tym liczna grupa strażaków z Katowic, Zabierzowa, Tymbarku, Podłopienia i Piekiełka.

Turyści mieli możliwość uczestniczenia w licznych konkursach, strzelania z broni pneumatycznej, a strażacy również w zawodach sprawnościowych i meczu piłki nożnej do pięciu bramek. Panie uczestniczące w złazie dokonały wyboru "Mistera Łopienia 2007", którym został po raz drugi Robert Nowak, dowódca tymbarskiego Strzelca, na co dzień pracownik Urzędu Gminy w Tymbarku. W konkursie wiedzy z zakresu turystyki zwyciężył Adam Biernat, drugie miejsce przypadło Michałowi Wiktorskiemu, trzecie Mateuszowi Zwierczykowi. W konkursie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej najlepszą wiedzę posiadała Paulina Mrózek, kolejne miejsca zajęli Mateusz Zwierczyk i Michał Wiktorski. Najmłodszym uczestnikiem złazu był 10 –cio miesięczny Sebastian Drożdżak z Tymbarku, a najstarszym Piotr Zawada liczący 70 lat z Chyszówek. W klasyfikacji generalnej konkurencji sprawnościowych strażaków najlepszą jednostką okazała się OSP Zabierzów, która wyprzedziła strażaków ochotników z Podłopienia, Katowic, Tymbarku i Piekiełka. Wszyscy uczestnicy złazu bawili się przy ognisku oczywiście z pieczeniem kiełbasek. Organizatorami złazu byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Tymbarku, Koło PTTK w Tymbarku "Tymbarskie Harnasie", Urząd Gminy w Tymbarku, Uczniowski Klub Sportowy "Tymbark" i Jednostka Strzelecka Nr.2007 ZS "Strzelec" OSW w Tymbarku. Fundatorami cennych nagród rzeczowych dla zwycięzców konkursów byli: Firma FLORAD, REFLEX, Tymbark S.A., UG Tymbark, MOT Kraków, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, OSP Tymbark i Józef Puchała. Przygotowaniem logistycznym i sprzątaniem po imprezie zajęli się tymbarscy Strzelcy i druhowie strażacy z Tymbarku.

Opracował: Paweł Janczak