O sprzęcie
 

Ochotnicza Straż Pożarna w Tymbarku dysponuje 4 samochodami.

      Są to:

  • GBA 2,5/16- Star 266 
  • SLKw - Lublin III
  • GBARt 2/24 - Man 4X4
  • GBA 2/16 Dennis

GBA 2/16- Dennis RS- 135- Samochód z kompletnym wyposażeniem przekazany jednostce w 1998r. w darze od Mieszkańców partnerskiego miasteczka Walley Brige w Wielkiej Brytanii. Na wyposażeniu samochodu znajduje się sprzęt do ratownictwa technicznego oraz sprzęt przeciwpożarowy. Samochód został nazwany "Fleur"- imieniem kobiety- strażaka, która oddała swoje życie ratując dziecko. Obsadę samochodu stanowi zastęp 6 osób.

dennis

GBA 2,5/16- Star 266- samochód z napędem na trzy osie- doskonały podczas akcji ratowniczo- gaśniczych w ciężkim górskim terenie. Na wyposażeniu znajduje się sprzęt przeciwpożarowy. Z uwagi na fakt iż wyposażony jest w spryskiwacze stosowany może być do gaszenia małych pożarów traw. Obsadę samochodu stanowi zastęp 6 osób.

star

GBARt 2/24 - Man 4X4 - Samochód został zakupiony w 2009 roku.  Jest to samochód o napędzie 4x4  bardzo skuteczny w trudnym terenie. Na wyposażeniu samochodu znajduje się armatura wodno-pianowa, sprzęt do ratownictwa technicznego oraz  medycznego. Obsadę samochodu stanowi zastęp 6 osób.

Man

 

SLKw- Lublin III- samochód wykorzystywany głownie jako środek transportu dla potrzeb jednostki.

 
Telefon alarmowy 998 lub 112