Ćwiczenia Gminne Straży w Podłopieniu

Na terenie Firmy FLORAD w Podłopieniu przeprowadzono ćwiczenia gminne jednostek OSP w ramach zarządzania kryzysowego Gminy Tymbark.

Założenia do ćwiczeń opracował zespół w składzie asp. Dariusz Molek , asp. Tomasz Kaptur i Zbigniew Kaptur, komendant oddziału gminnego ZOSP RP w Tymbarku.

Ewakuacja

W ćwiczeniach udział wzięły jednostki OSP z Tymbarku i Podłopienia, działające w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym oraz OSP Zawadka i OSP Piekiełko.

Ewakuacja

Zadaniem jednostek biorących udział w ćwiczeniach było udzielanie pomocy poszkodowanym w budynku administracyjnym i hali produkcyjnej oraz zasilenie wodne jednostek z rzeki Łososinki. Ponadto sprawdzono system alarmowania jednostek, kierowania i współdziałania podczas prowadzenia działań ratowniczo - gaśniczych. Ważnym elementem ćwiczenia było również zapoznanie strażaków z obiektem.

Podawanie

Ćwiczenia zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek Organizatorami ćwiczeń były: Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tymbarku, Urząd Gminy w Tymbarku i Firma FLORAD w Podłopieniu. opracował: Paweł Janczak